★ הפארק הלאומי מערת מאמות - קטגוריות לפי לאום ..

                                     

★ הפארק הלאומי מערת מאמות

מערת מאמות פארק לאומי הוא הפארק הלאומי ואת שמורת טבע ממוקם במרכז של מדינת קנטאקי בארצות הברית, אשר מקיף את מערת מאמות, הגדול בעולם, מערכת מערות. מ-1972 השם הרשמי של המערכת היא "מערת מאמות מערכת פלינט–רכס" בעקבות האיחוד של ממותה למערה יחד עם גדול אפילו יותר מערכת תחת צור הרכס מצפון. הוא התגלה בשנת 1791, הכריז ב-1941-לאומי, והוא הוכרז בשנת 1981 כאתר מורשת עולמית וכן ביוספרית ב-26 בספטמבר 1990.

הפארק משתרע על 214 ק מ מרובע, בעיקר אדמונסון המחוזי, עם אזורים קטנים מתיחה המזרחי של הארט ושל ברן מחוזות. הנהר הירוק זורם דרך זה, עם יובל קרא את Nolin הנהר Nolin הנהר נשפך אל תוך הנהר הירוק בפארק אזורים. האטרקציה המרכזית בפארק, אשר הביא לו את שמו, את מערכת המערות הגדולה ביותר של מה שנקרא אמא המערה ". זה הוא הגדול ביותר בעולם מערכת של באופן טבעי נוצרו מערות, אשר רובם מערות נטיפים. הם משתרעים לעומק של עד חמש קומות, וכדי באורך של יותר מ 651.8 ק מ שנחשפו עד כה, כמעט כפול בגודלו מערכת מערות, שק אטון סיסטמה Sac Actun במקסיקו.

אין מאובנים של ממותה צמרית התגלה ממותה מערת מאמות באנגלית, ואת השם של המערה יש מה לעשות עם זה נכחד יונק. שמה של המערה מתייחס גדולות רוחב ואורך של חיבור קטעים כדי רוטונדה ליד הכניסה. השם היה בשימוש זמן רב לפני נרחב למערכת המערות היה למד פיתו לעומק, על מנת לחשוף את זמן המעברים באופן מיוחד.

                                     

1. גיאוגרפיה. (Geography)

הפארק משתרע על 214 ק מ מרובע, בממוצע לגובה של 205 מטרים מעל פני הים, בתחום הנרחב המכונה penyroyal מישור Pennyroyal מישור במרכז של מדינת קנטאקי, בעיקר אדמונסון המחוזי, עם אזורים קטנים מתיחה המזרחי של הארט ושל ברן מחוזות. הפארק קרוב ל 65 כביש המחבר נאשוויל עיר הבירה של קנטאקי עם לואיוויל. הנהר הירוק,יובל של נהר אוהיו זו עצמה היא חשובה יובל של נהר המיסיסיפי, זורם דרך זה, עם יובל קרא את Nolin הנהר Nolin הנהר נשפך אל תוך הנהר הירוק בפארק אזורים.

הפארק ממוקם באזור ממוזג והיא קשורה עם פעילויות מים, בין אם דרך נהרות שעיצבו את הקארסט רמות של האזור, מתפתל דרך יערות, או המשקעים שאפשרו את התפתחות עשיר ומגוון המערכת האקולוגית באזור.

                                     

1.1. גיאוגרפיה. האקלים. (Climate)

הפארק ממוקם במרחק של אקלים סובטרופי גשום אזור פרנק על פי יפןarmenia. kgm שיטה. הקיץ הם בדרך כלל חם ולח. את כמות המשקעים השנתית הממוצעת היא 1.329 מילימטרים. כמו בשאר בקנטאקי יכול להתחולל באזור של סופות טורנדו.

כי טמפרטורות הן בדרך כלל מעל נקודת הקיפאון רוב המשקעים יורדים בצורת גשם. מחקר על ידי הטבע והגנים שימור האגודה פארקים לאומיים שימור האגודה גילה כי הגשם בפארק הוא עשר פעמים יותר חומצי מאשר הממוצע הארצי. בחלק זה של קנטאקי האקלים בקיץ חם ולח בשל ההשפעה של אוויר רחובות מפרץ מקסיקו, חורף קריר. הפארק מוגדר בנתיב של הסערה מערכות, והוא חווה מספר סערה אירועים כל השנה, בעיקר בחודשים מרץ-ספטמבר. הטמפרטורה השנתית הממוצעת היא 13.6°C, הטמפרטורה הממוצעת בקיץ להיות 26.6°C ובחורף 1.7°C. בתוך המערות על טמפרטורה קבועה כל ימות השנה 12°C.

                                     

1.2. גיאוגרפיה. הידרולוגיה. (Hydrology)

מקור מי תהום מ מעל פני הקרקע, הנגר תודה למספר רב של סדקים בלוקים של אבן חול ראיתי את ההפסקה הבאה. המים מחלחלים עמוק לתוך שכבות של אבן גיר מתחת חול, נשאלת מעיינות קרסטיים. הנהר הירוק המתפתל ממזרח למערב דרך הפארק, מוזן על ידי מספר קפיצים של הגיר שכבה. הוא משתרע על 43 ק מ בתוך הפארק, וממשיך מערבה עד שהוא נשפך אל נהר אוהיו.

מי הגשמים זה הפך להיות חומצי עקב התפרקות של פחמן דו-חמצני מן האטמוספירה, מחלחלים לתוך הקרקע, מתמוסס הסלעים גיר. לאורך זמן, סלעים להיסחף זרמים תת קרקעיים טופס.

להידרולוגיה של מערת מאמות המערכת תלוי מקבץ של מערות גיר, אלפי בולענים, מאות זרמים תת-קרקעיים ועל שתי מאות מעיינות. בדרך כלל, כל מעל פני הקרקע, נגרים ואת זרימת מי תהום אחת אגן באותו כיוון. זה הסמל של המערכת, אם צבען זורם בנקודה אחת, זה יהיה בקרוב תשדר 53 שונים מעיינות לאורך הנהר הירוק בטבע אגן לשאת להתפלש אגן. המים כשל מערת מאמות אקווה מהיר בין 300 ל-3.000 מטר מעוקב ליום, המציין את מי הגשמים זורמים במהירות דרך מערכת מערות.                                     

2. גיאולוגיה. (Geology)

מערת מאמות מערכת התפתח עבה שכבות הגיר מן המיסיסיפי פחמן תת-תור מכוסה שכבה של אבן חול, אשר שמרה את מערכת מאוד יציבה. למערכת יש יותר מ-650 ק מ של מעברים. גילויים חדשים להוסיף כמה ק מ את המספר הזה בכל שנה.

העליון פירוט של אבן החול המכונה" גדול Clifty חול גדול Clifty חול. שכבות דקות של אבן גיר בדלילות מפוזרים בתוך שכבות של אבן חול, הם מקור של epicerastic אזור, שם, קטן תעלות ומעברים צרים מדי כדי לעבור דרך אותם נוצר פירוק גיר טבעי חומציות של מי תהום. את epicristi באזור מרכזי מקומי נחלי מים העליונה של זרימת הם נובעים מעיינות הנובעים גובה בקצוות של הרכסים. את המים האלה מעיינות בדרך כלל זורם לזמן קצר את השטח לפני שהוא שוקע שוב מתחת לאדמה, בנקודה של קשר בין חול רב שכבות הגיר. המערות שבו בני אדם יכולים סיור התפתחו באופן טבעי ענקיים שכבות הגיר.

את שכבות הגיר של הטור הסטרטיגרפי תחת גדול Clifty הם, מלמעלה למטה, Girkin היווצרות תצורה, גיר סנט ז נבייב סטי. ג נביב גיר סט. לואיס סט. לואיס גיר. לדוגמה, המעבר של הגדול המערה, כי אתה רואה ההיסטורי סיור נמצאת בתחתית של Girkin תצורה ומעל סנט ז נבייב תצורה.

כל הראשי של שכבות של אבן גיר מחולק הגיאולוגי יחידות משנה שקיבלו כינויים. אחד התחומים של מערה של המחקר היא זיהוי של קשר בין הסטרטיגרפיה מערת סקר כפי שדווח על ידי הסוקרים. פעילות זו מאפשרת לייצר תלת מימדי אוגן מפות של קווי המתאר של גבולות של שכבות שונות ללא הצורך לחוות קידוח איסוף של דגימות.

העליון מול סלע של אבן חול הוא כמעט אטום לחלוטין עבור חדירת מים. היוצאים מן הכלל הם מקומות שבהם אנכי סדקים נוצרים. הגנה זו שנותנת את שכבת חיפוי אבן גורמים רבים של בוגרים העליון קטעים של המערה מערכת מאוד יבש, ואין נטיפים, זקיפים, או תצורות אחרות זה צריך מים זורמים או מטפטף כדי להתפתח.

עם זאת, חיפוי אבן חול שכבה יש מומס וערמה במקומות רבים בפארק, asexample קפואים מפלי הניאגרה קפואים הול. הקשר עם קו בין אבן גיר ואבן חול ניתן לייחס כאשר מטפסים את הדרך מתחתית העמק לקצה הרכס. טיפוסי כאשר מתקרבים לקצה הרכס, אחד יכול לראות את מחשופי הסלעים המעבר מאבן גיר כדי חול בשעה מוגדרת היטב גובה.

בחלק התחתון של אחד העמקים בקצה הדרומי של הפארק ענק ניקוז מפותחת. הבולען הוא ידוע בתור ארז כיור ארז כיור, ארז הבולען נכנס זרם קטן בצד אחד ונעלם מתחת לאדמה בצד השני.

                                     

3.1. אקולוגיה. צמחייה. (Vegetation)

בשטח של 214 קמ ר בפארק מגורים עבור משגשגת ומגוונת פלורה. בפועל הפארק ממוקם באזור המעבר בין דשא נרחבים המישורים ו אלון יבש-Karya Carya יערות במערב, לח mesophyte יערות במזרח, אזור אקלים סובטרופי בדרום האקלים הקר בצפון. שטחה של מערת מאמות פארק לאומי הוא אפוא מפגש הגבולות בין מספר תחומים של צמחים.

באזור זה של מפגש בין תחומים שונים של צמחייה הוא לא יותר מ 1.300 מינים של צמחים, כולל 84 מינים של עצים, 38 מינים של שיחים, צמחים מטפסים, 29 מינים של שרכים, 209 מינים עם פרחים, 67 מינים של אצות, 27 מינים של פטריות, 7 מינים של עלה טחבים.

הממוזגים יערות של עצים נשירים הם נשלט על ידי אלונים במיוחד לבן אלון אלבה, שחור אלון velutin ערמונים אלון מונטנה), כמו גם Carya באנגלית היקורי), וכמה אמריקאים אשור Fagus grandifolia מילה, מייפל, צבעוני לילי Liriodendron tulipifera ערער וירג יניה Juniperus virginiana. בחלקו הצפוני של הפארק גדלים Tsuga עצים, ליבנה צהובה Betula alleghaniensis, מגנוליה סוג מגנוליה tripetala באנגלית מטריה מגנוליה וציניות ב סנדי גאיות.

התנאים המקומיים של לחות, חומציות או הטמפרטורה יכולה לאפשר פיתוח של גומחות אקולוגיות לצמחים ובעלי חיים. הלחות ששולט בסביבה נתיבי לפעמים מאפשר את הצמיחה של צמחים נדירים כגון nadids, חץ-שורש מארה arundinacea, Carex כריך, סמר Juncus או סגול lanceolata מינים באנגלית לאנס רחבי עלים סגול. הפארק כולל שטח נרחב על הדשא טיפוסי של קנטאקי, sisanit מדו Poa pratensis, הידוע בשל כחול פרחים בלוגראס קנטאקי, מצאתי לאורך הכבישים או בדשא בערבות. צמח זה ידוע בצפון אמריקה, "דשא כחול" דשא כחול הוא המקור של האזור המכונה בלוגראס.

                                     

3.2. אקולוגיה. חיות. (Animals)

מערת מאמות המערכת האקולוגית הוא עשיר מינים אנדמיים. למעשה, מערות מגורים עבור מינים שעברו הסתגלות אבולוציונית אפלה סביבה דומה עמוקות מיני ים. מערכת אקולוגית זו נחקרה לעומק בשנות ה-80 ו-90 של המאה ה-20. בין החוקרים טום פולסון טום Poulson של אוניברסיטת אילינוי בשיקגו, קתלין Lowie קתלין לבואה מ הצור משלחת של אוניברסיטת מישיגן. המערות הם ביתם של יותר מ-200 מינים שונים של בעלי חיים, בעיקר חסרי חוליות, 42 אשר הסתגלו לחיים בחושך מוחלט. בפארק יש 82 מינים של דגים, 27 מינים של דו-חיים, 37 מינים של זוחלים, 207 מינים של עופות ו-43 מינים של יונקים.

בין דרי קבע במערות של המערה מינים רבים של עטלפים: Myotis sodalis באנגלית אינדיאנה המחבט, Myotis grisescens באנגלית אפור המחבט, אפרו-אמריקאית ואת Perimyotis subflavus באנגלית תלת בצבע המחבט. האוכלוסיה של מינים אלה אפילו יותר מינים נדירים כגון Myotis leibii באנגלית המזרחי קטנים-רגל בת) הגיעו לשיא של 9 ל-12 מיליון פרטים בחלק ההיסטורי. למרות מינים אלה עדיין קיימים מערת מאמות, המספר שלהם הוא כרגע רק כמה אלפים לכל היותר. הסיבה העיקרית לכך הדרגתי להעלמות הוא ההרס של בתי הגידול של מינים אלה על-ידי האדם, בשל ניצול מסחרי של המערות. עם זאת, התהליך של שיקום אקולוגי של חלק זה של מערת מאמות הוא הנושא של מאמץ מתמשך כדי לעזור חזרתו של עטלפים. עם זאת, לא כל מיני עטלפים בפארק לחיות במערות. זה נכון במיוחד של Lasiurus הזוהר באנגלית אדום עטלף חי ביערות וכמעט בכלל לא מתחת לאדמה.

מינים של בעלי חיים אחרים השוכן במערות הם rhaphidophoridae המערה צרצרים, Eurycea longicauda באנגלית זנב ארוך סלמנדרה, נפוץ necturus, עיוור דגים, orconectes הנהר סרטנים ומינים הנתונים בסכנת הכחדה של palaemonias Ganteri עיוור לבקן שרימפס. בנוסף, בעלי חיים שהתפתחו משטח עשוי למצוא מקלט בכניסה למערות, אבל רק לעתים נדירות להסתכן בכניסה עומק של המערות.

על 82 מינים של דגים חיים הנהר הירוק, אחד הכי מגוונת מבחינה ביולוגית נהרות בצפון אמריקה. על גדות נחלים ונהרות בפארק תוכלו לפגוש ברווזים, עצים, צבים, דג גדול אנפה כחולה. בנוסף, יערות הם מתאימים בית גידול עבור מינים רבים של בעלי חיים, בטבע או מבוית. בין הנפוצים ביותר הם מינים לבן-זנב פרדי צבאים, סנאים, tamias משותף דביבון. אפשר גם לראות נחשים כגון תירס crucian, משותף נחש בירית או אלמוגים פארו), שניים מהם רעילים: א לאמפי נחש ונחושת המוקסין. כמה מינים בסכנת הכחדה גם נצפו בפארק, כולל החורף לבן-לכיוון נשר קינון בפארק או הנקר מינים Picoides הזוהר באנגלית אדום-בגרות נקר. זן זה כבר בהצלחה כובשת את פארק כוללים משותף טורקיה קנדי ביבר                                     

4.1. היסטוריה. פרהיסטוריה. (Prehistory)

הסיפור של בני אדם ביחס מערת מאמות הוא מתפרש על פני שישה אלף שנים. מספר אשכולות של השרידים של האינדיאנים התגלו מערת מאמות, או אחרים הסמוכים מערות באזור, ה-19 וה-20. רוב מומיות שנמצאו מייצגים דוגמאות של מתוכננת קבורה, עם מספר רב של עדויות על קבורה המכס של פרה-קולומביאנית תקופה.

חריגה מן המתוכנן הקבורה התגלה כאשר בשנת 1935 שרידים של זכר בוגר, תחת גדול מסת הסלע התגלו. סלע התמוטט ומחץ הקורבן, פרה-קולומביאנית כורה, מי בטעות התמוטט סלע כשהוא מחופר את שברי סלע זה נתמך בסלע בלוק. השרידים של אבותיהם הקורבן נקרא "אבודים גון" הוצגו לציבור בשנות ה-70, עד שהם נקברו במקום סודי בתוך מערת ממותה על השימור שלהם, כמו גם את השיקול הפוליטי הרגישויות ביחס הציבור תצוגה של שרידי הילידים האמריקאים.

המחקר החל בשנות החמישים של המאה ה-20 בראשותו של פטי הולך, ווטסון פטי ג ו ווטסון, 1932 מאוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, ותרם רבות כדי להטיל אור על חייהם של חברי הארכאית לתקופה צפון אמריקה, תחילת בוודלנד תקופה. אנשי היער תקופת חקרו השתמשו במערות באזור. את טמפרטורה ולחות קבועים במערות השתמרו שרידי מזון נאכל על ידי בני דורו, והוא מותר, ווטסון חוקרים אחרים לתארך את גיל של הדגימות באמצעות פחמן-14 יוצאת עם השיטה. ניתוח של התוכן שלהם, אשר ווטסון היה גם חלוץ במחקר זה, עשה את זה אפשרי כדי לקבוע את יחסי התוכן של צמחים ובעלי חיים בתזונה של כל התרבויות על פני תקופה פורש כמה אלפי שנים. ניתוח זה הצביע על הזמן של מעבר מתרבות של ציידים-לקטים כדי ביות של צמחים וחקלאות.

טכניקה נוספת בשימוש המחקר הארכיאולוגי באזור מערת מאמות היה "ניסיוני ארכיאולוגיה" שבו המודרנית חוקרים נשלחו כדי המערה שימוש באותה הטכנולוגיה המשמשת את תרבויות עתיקות, שרידים של כלי שיט המשמש נמחקים בחלקים רבים של המערה. המטרה הייתה כדי לקבל תובנה על הבעיות העומדות בפני העם העתיק שחקרו את המערה, על ידי הצבת החוקרים דומים לתנאים הפיזיים.

שרידי אדם וחפצים עתיקים שנתגלו במערות מוגנים על ידי שונים, חוקים הפדרליים ומדינתיים. אחת העובדות הבסיסיות לקבוע על שהתגלתה עצם את המיקום המדויק ואת מיקום. אפילו מינימלי הזזה של פרהיסטורי אובייקט מזהמת את זה מתוך מחקר של נקודת מבט. מנוסה חוקרים יודעים כי אסור לגעת עדויות ארכיאולוגיות, ובאזורים מסוימים של המערה הם מחוץ לתחום אפילו מנוסים, חוקרים, אלא אם כן נושא של הסיור הוא המחקר הארכיאולוגי של האזור.

מלבד שרידי אדם וחפצים עתיקים שהתגלו במערה חלק נגיש דרך היסטורי הכניסה של מערת מאמות, שרידי לפידים שהיו בשימוש על ידי הילידים התגלו, כמו גם אובייקטים אחרים, כגון ציורים, דלעת שברים, דשא ארוגים מוקסינים בסעיף של מלח מערת מלח המערה של פלינט רכס המערכת.

למרות שיש הוכחות חותכות לקיומו של תרבויות עתיקות ואת השימוש שנעשה במערה, אין ראיות של השימוש במערות מעבר ארכאי תקופה. מומחים ומדענים אין לי תשובה למה זה כך, וזה אחד הגדולים מתעלמים של ממותה למערה.                                     

4.2. היסטוריה. תיעד את ההיסטוריה המוקדמת. (Documented early history)

130-קמ ר. העלילה המכונה פולארד סקר נמכר כתוצאה השעבוד ב-10 בספטמבר 1791 בפילדלפיה על ידי ויליאם פולארד וויליאם פולארד. 80.5 קמ "ר. מ פולארד סקר בין הגדה הצפונית של בייקון קריק בייקון קריק ואת הנהר הירוק נרכשו על ידי תומאס לאנג וניור תומאס לאנג, ג וניור, בריטיש אמריקן הסוחר של יורקשייר, אנגליה ב-3 ביוני, 1796 עבור £ 4.116. העלילה הוחרם בשל אי-תשלום מיסים של מחוז במהלך המלחמה של 1812.

האגדה מספרת האירופי הראשון לגלות את מערת מאמות היה גון haushin ג ון Houchin או אחיו פרנסיס haushin פרנסיס Houchin, בשנת 1797. בזמן ציד, haushin נרדף דוב פצוע גדולה הכניסה פתח המערה ליד הנהר הירוק. כמה סיפורים Oshin המשפחה טוענים כי discoverer של המערה היה גון דקטור" גון שמוק "Oshin ג ון דקטור" ג וני דיק" Houchin, אבל זה מאוד לא סביר כי גון דיק היה רק בן 10 בשנת 1797 ולא סביר השתתפו ציד דובים בגיל צעיר כל כך. אבא שלו, גון, הוא המועמד הסביר ביותר מ זה ענף של אילן, אבל את המועמד הסביר ביותר עבור גילוי מערת מאמות הוא פרנסיס "פרנק" haushin, של מי הארץ היה קרוב יותר לכניסה למערה מאשר חלקת קרקע של אחיו גון. יש גם את הטענה, כי אח שלהם, צ ארלס haushin צ ארלס Houchin, מי היה ידוע כצייד והניח נהדר מלכודות, היה האיש שירה את הדוב רדפו אחריו לתוך המערה. הבעיה עם טענה זו של צ ארלס הוא העובדה שהוא חי באילינוי עד 1801. בניגוד לסיפור הזה, ברוקר ווטסון ברוקר ו-ווטסון טוענים בספרם הארוך ביותר "מערה", כי המערה הייתה "בוודאי ידוע לפני כן". מערות באזור היו ידועים לפני גילוי הכניסה אל מערת מאמות. אפילו פרנסיס haushin היה כניסה למערה שלו על הקרקע, קרוב מאוד עיקול הנהר הירוק, המכונה turnhole אשר הוא כקילומטר מהכניסה הראשית של ממותה למערה.

בארץ המכיל ההיסטורית כניסה נסקר לראשונה ולא נרשם ב-1798 בשם ולנטיין סיימונס ולנטיין סיימונס. סימונס החל לנצל את מערת מאמות בשל מלח עתודות.

                                     

4.3. היסטוריה. המאה ה-19. (19th century)

אנשים אחרים בבעלות על קרקע בשותפות עם האהבה סיימון, במהלך מלחמת 1812, כאשר את המלח עתודות של מערת מאמות הפך משמעותי בשל הבריטים מצור על נמלי ארה" ב. המצור מנעה את אספקת מלח שממנו אבק שריפה הופק מהצבא האמריקאי. כתוצאה מכך, המחיר המקומי של המלחה עלה, הייצור מבוסס על חנקות המופק מערות כגון מערת מאמות הפך רווחי יותר.

ביולי 1812, המערה נקנה סימון והשני הבעלים על ידי צ ארלס וילקינס ואת משקיע מפילדלפיה בשם היימן גראץ היימן גראץ. בתוך זמן קצר לבקר במערה חנקת סידן קאנו 3 2) בקנה מידה תעשייתי, באמצעות צוות של 70 עבדים מי נבנה ומופעל על התקנים לסנן את האדמה, וגם נשא הגלם אדמה ממעמקי המערה עיבוד מרכזית האתר.

האתר החליף ידיים במשך עשר אלף דולרים, סכום עצום באותו הזמן. לאחר המלחמה, כאשר המחירים ירדו, מפעל נטוש הפך קטין תיירות ממוקדת מומיות של הילידים שנתגלו בקרבת מקום.

כאשר ווילקינס מת, השומרים על הרכוש שלו מכר את חלקו במערה בגראץ. באביב 1938, האחים גראץ מכר את מערת פרנקלין גורין פרנקלין גורין, אשר נועד להפעיל את מערת מאמות כמו גרידא אטרקציה תיירותית, את המלחה בשוק כבר לא היה רלוונטי יותר. גורין בעלי עבדים, ומשמש עבדים שלו, כמו מדריכי טיולים. אחד של מעבדים אלה נועד לעשות כמה תרומות חשובות לידע האנושי של המערה, הופך לאחד המפורסמים ביותר דמויות היסטוריות של ממותה למערה.

סטיבן בישופ סטיבן בישופ עבד אפרו-אמריקני ונכנס למערה בפעם הראשונה בשנת 1838 והוא הפך מדריך למערה במשך 40 ו-50 של המאה ה-19, היה בין הראשונים אשר עשה נרחב מפות של המערה העניק כינויים רבים המערה תווים.

פרנק גורין מי היה הבעלים של סטיבן בישופ כתב לאחר מותו של בישופ: "אני להציב מדריך במערה הגדול המפורסם סטיבן, אבל הוא עזר להפוך את התגליות. הוא היה האדם הראשון אי פעם לחצות את בור ללא תחתית, והוא, אותי ואת אדם אחר, שאת שמו שכחתי, היו האנשים היחידים שלי ידע מי היו בחלק התחתון של גורין כיפה, Gorins כיפה.

"אחרי סטיבן חצה את תחתית הבור, גילינו את כל החלק של המערה ידוע היום מעבר לנקודה זו. הראשונה של התגליות האלו, את כל העניין ממוקד על מה שנקרא"המערה הישנה". אבל עכשיו הרבה נקודות אלה הם כמעט לא ידוע, אם כי סטיבן לא אמר, הם היו גדולים, קודר ומיוחד.

בשנת 1839, ג ון Croghan קנה את מערת מאמות ן, כולל הבישוף ואת שאר העבדים שלהם בעלי לשעבר, פרנקלין גורין. Krughan בקצרה רץ חסר מזל שחפת ח במערה, מי האמין קיטור זה יהיה לרפא את חוליו. שחפת הייתה נפוצה מגיפה באותו זמן ובסופו של דבר זה הרג Croghan את עצמו ואת בישופ, כמו גם.

במהלך המאה ה-19, את התהילה של מערת מאמות גדל והוא הפך בינלאומי תחושה. באותו הזמן, את המערה משך את תשומת הלב של המאה ה-19 סופרים כמו רוברט מונטגומרי ציפור רוברט מונטגומרי ציפור, הכומר רוברט דוידסון רוברט דוידסון, הכומר הוראס מרטין הוראס מרטין, אלכסנדר קלארק בוליט אלכסנדר קלארק בוליט, נתנאל פארקר וויליס נתנאל פארקר וויליס, מי ביקר במערה ביוני 1852, ביארד טיילור ביארד טיילור, במאי 1855, וויליאם חותמת Forwood וויליאם גדם Forwood, באביב של 1867, טבע גון מאיר בתחילת ספטמבר 1867, הכומר הוראס קרטר האווי הוראס קרטר Hovey ואחרים. כתוצאה גדל המוניטין של ממותה למערה, אורחים מפורסמים, כגון שחקן אדווין בות ואחיו, גון ווילקס בות רצח אברהם לינקולן ב-1865, זמר Gani לינד, מי ביקר במערה ב-5 באפריל, 1851, וכנר אולה שור אולה שור-מי ביצע יחד קונצרט באחת המערות. שני אולמות במערות היו שם מאז "בות אמפיתיאטרון"ו" היכל קונצרטים של אולה בול".

בשנת 1859, כאשר מסילת הברזל נסללה בין לואיוויל ו נאשוויל, קולונל לארקין רכשה סי פרוקטר קולונל לארקין. ג יי פרוקטר מערת מאמות אחוזה. הוא גם היה הבעלים של ההובלה קו, בין תחנת הרכבת ב גלאזגו צומת מערת מאמות ן. הקו הזה הסיע תיירים ממותה מערות עד 1886, כאשר הוא מרוצף הרכבת המערה מערת מאמות הרכבת.

                                     

4.4. היסטוריה. בתחילת המאה ה-20: קנטאקי המערה מלחמות. (Early 20th Century: Kentucky cave Wars)

הקשיים של חיי החקלאים מצאו את החיים שלהם. לחיצה מן קשה ודלה ארץ המערה האדמה השפיע על בעלי בקרבת מקום, קטן יותר מערות, מנסה לנצל את מערות לתיירות, במיוחד לאור ההצלחה של מערת מאמות אטרקציה תיירותית. "קנטאקי המערה מלחמת הכוכבים" הייתה תקופה של המר תחרות בין המקומי המערה הבעלים על הכיס של תיירים. הונאות נרחב בטקטיקות שימשו כדי למשוך מבקרים רחוק מן היעד שאליו הם במקור תכננו להגיע פרטיים אחרים מערות. מטע שלטים הוצבו לאורך הדרכים המובילות אל מערת מאמות. טיפוסי אסטרטגיה בימים הראשונים של הטיול על כלי רכב ממונעים היה מבוסס על נציגים אחרים של פרטי המדיה מערות המכונה "cappers" מי קפץ על המדרגה התחתונה של רכב תיירות, מטעה מטיילים להאמין מערת מאמות היה סגור, היה בהסגר, התמוטט או בלתי נגיש.

בשנת 1906, גישה מערת מאמות על ידי אוניות קיטור היה מותר לאחר סכר נבנה בבראונסוויל בקנטאקי.

בשנת 1909, צעיר גרמני כרייה מהנדס בשם מקס קמפר הגיעו למערה מניו-יורק. קמפר בוגר המכללה הטכנולוגית ואת המשפחה שלו מממנים את אותו טיול בחו ל בתור מתנת סיום. במקור, קמפר התכוונו להישאר בתוך מערת מאמות במשך שבועיים, אבל בסופו של דבר נשאר במצב זה למשך מספר חודשים. עם הסיוע של אד בישופ, צאצא של אפרו-אמריקאי העבד הכין מדויק להפליא סקר קמפר של קילומטרים רבים בתוך מערת מאמות, כולל הרבה תגליות חדשות. על פי הדיווחים, קמפר גם מוכן מקביל סקר של פני הקרקע מעל המערה: מידע זה היה שימושי פותח את השני, כניסות מערה, כפי שקרה זמן קצר לאחר מכן עם פתיחת הכניסה אל העיר ויולט בכניסה לעיר.

את krughan המשפחה הרסו את טופוגרפיות אלמנטים במפה של קמפר, ואלה לא שרדו עד ימינו, למרות החלק של המערה מפות שהוכנו על ידי קמפר הוא דוגמה של מיפוי מדויק של המערה. רק בשנות ה-60 המוקדמות לבין התקופה המודרנית של המחקר נבדקו ומופו הקטעים האלה עם דיוק רב יותר. קמפר חזר לברלין, והן מנקודת המבט של תושבי ממט המערה מחוז, נעלם לגמרי. רק בתחילת המאה ה-21, אחרי קבוצה של תיירים גרמנים שביקרו במערה חזר לארץ, למד את ההיסטוריה של קמפר המשפחה, זה היה גילה מה קרה לו: צעירים קמפר נהרג בחפירה מלחמה במלחמת העולם הראשונה בקרב על הסום ב-1916.

ידוע צרפתית המערה explorer אדוארד-אלפרד מרטל ביקר במערה במשך שלושה ימים באוקטובר 1912. מרטל קיבל אישור לנהל הברומטרי מדידות במערה כדי לקבוע את יחסי הגובה של מקומות שונים במערה, ללא גישה למידע על סקרים שנערכו והוא נשמר בסוד. הוא זיהה רמות שונות של המערה, לציין כראוי את הגובה של פני השטח של אקו הנהר אקו הנהר בתוך המערה נקבע על ידי הנהר הירוק על פני השטח. מרטל קונן הבנייה של בראונסוויל הסכר בשנת 1906, מציין כי הסכר הפכה את ערכה מלאה הידרולוגי מחקר של המערה בלתי אפשרי. בין המדויק שלו תיאורים של hydrogeological דפוס של מערת מאמות, מרטל הציע את ספקולטיבית למסקנה כי מערת מאמות מזוהה עם מלח מערות מלח ואת כביר המערה. השערה זו תהיה להוכיח להיות נכון רק 60 שנה אחרי מרטל ביקור.

בתחילת המאה ה-20, gorg מוריסון, באמצעות פיצוצים, יצר מספר הכניסות מערת ממותה מן הקרקע הזה לא היה שייך krughan ן. מידע זה היה חסר krughan הסודי של סקרים, שבוצעו על ידי קמפר, בישופ ואחרים, לא פורסם באופן שאיפשר לקבוע את תחומי המערה. זה היה עכשיו ניתן לקבוע בודאות מוחלטת את Croghan המשפחה אספו כספים מתיירים על מנת להציג אותם חלקים של מערת ממותה זה לא היו תחת אדמה השייכת להם. תביעות הוגשו, וכבר כמה זמן שונים, כניסות מערה הופעלו בתחרות ישירה אחד עם השני.

בתחילת המאה ה-20, אמריקאי המערה explorer פלויד קולינס פלויד קולינס בילה עשר שנים ללמוד את מערכת המערות של פלינט הרכס החשוב ביותר המורשת של החקירות האלה היה הגילוי של פלויד קולינס מערת הקריסטל, המחקר של saltes המערה לפני שהוא מת בחול המערה, קנטקי, ב-1925. בעוד לחקור את החול המערה, הוא משוחרר מן המקום שלו, זה סלע נפל על הרגל שלו, בזמן שהוא היה צר מאוד למעבר, וזה לא היה ניתן להציל אותו לפני שהוא מת מרעב. ניסיונות להציל קולינס גרם מדיה תחושה. הפרסום שקיבל את האירוע נמשך בולטים קנטאקי התושבים ליזום תנועה אשר הוביל בתוך זמן קצר כדי היווצרות מערת מאמות פארק לאומי.                                     

4.5. היסטוריה. הפארק הלאומי תנועה 1926-1941. (National Park traffic 1926-1941)

כאשר krughen האחרון של יורשים מת, הוא התגבר בין האזרחים העשירים של קנטאקי את המומנטום עבור הקמת מערת מאמות פארק לאומי. אזרחים פרטיים ייסד את מערת מאמות פארק לאומי האגודה בשנת 1924. הקונגרס אישר את פארק ב-25 במאי 1926.

הכספים עבור התרומות שימשו כדי לרכוש כמה חוות חקלאיות באזור, ואילו שטחים אחרים בתוך גבולות המוצע הפארק הלאומי נרכשו דרך ההפקעה. בניגוד היווצרות של אחרים פארקים לאומיים במערב בדלילות ארה "ב, במהלך התהליך של יצירת מערת מאמות פארק לאומי, אלפי אנשים היו בכוח לפנותם. לעיתים קרובות היו מריר הפקעה תהליכים, כאשר בעלי הקרקע קיבלו פיצוי כספי נמוך יותר מאשר ערך הקרקע. עדיין מרגיש באזור מרירות היא תוצאה של תהליכים אלה.

מסיבות משפטיות, הממשל הפדרלי היה אסור לבנות או לפתח את הופקע חוות, כאשר את פרטי העמותה הבעלים של קרקע: עוקף תקנה זו דרך ההפעלה של" מקסימום של ארבע מחנות של האזרחים שימור מחיל-22 במאי, 1933 עד יולי 1942.

לפי שירות הפארקים הלאומיים, "ב-22 במאי, 1936, 27.402 דונם שנרכשו במשך כ 111 קילומטרים רבועים של אדמה, שאושרה על-ידי שר הפנים. האזור הוכרז כגן לאומי ב-1 ביולי 1941, כאשר הם הצליחו לאסוף את המינימום הנדרש של 45.310 דונם-כ-183 ק מ מרובע בהיקף של יותר מ-600 חלקות.

המפקח הוסקינס מאוחר יותר כתב על ציפור של מינים Piranga rubra באנגלית קיץ tanager הידוע בשם פיט מי היה מגיע בפארק שומרים הבית ב-20 באפריל או ליד זה, החל ב-1938. הציפור אכלה מזון מן הידיים של פארק שומרים, להנאת המבקרים, הועבר מזון השותף שלה מי היה פחות אילף.

                                     

4.6. היסטוריה. לידתו של הפארק הלאומי 1941. (The birth of the National Park 1941)

מערת מאמות פארק לאומי היה באופן רשמי ב-1 ביולי 1941. במקרה הוקמה באותה שנה הלאומי Speleological החברה הלאומית Speleological החברה. ר טיילור הוסקינס ר טיילור הוסקינס, השני מפקח תחת האגודה, הפך הרשמי מפקח, הוא החזיק מעמד עד 1951.

הכניסה החדשה של המערה סגורה למבקרים בין 1941 היה נפתח על דצמבר 26, 1951, הופכים את הכניסה של הניאגרה קפואים הסיור.                                     

4.7. היסטוריה. הארוך ביותר המערה 1954-1972. (Longest cave 1954-1972)

בשנת 1954, את אחזקות קרקע המערה הפארק הלאומי כולל ממותה כל האדמות בתוך גבולות חיצוניים של הפארק למעט שתי חלקות בבעלות פרטית. אחד מהם, לי קולינס לי קולינס החווה, נמכרה הארי תומאס הארי תומס מן הסוס מערה של הסוס מערת בקנטאקי, הנכד שלו, ויליאם "ביל" אוסטין ויליאם "ביל" אוסטין פעלו את קולינס מערת הקריסטל קולינס מערת הקריסטל בתחרות ישירה עם שירות הפארקים הלאומיים, נאלץ לשמור על הדרכים המובילות נכס זה. גינוי ורכישה של נכסים מערת הקריסטל היו לראות רק עניין של זמן.

בפברואר 1954, שבועיים המסע היה מאורגן בחסות הלאומי Speleological החברה, על פי הזמנה של אוסטין: את המסע הזה קיבל את הכינוי המשלחת C-3 קיצור של קולינס מערת הקריסטל.

C-3 המשלחת משכה תשומת לב ציבורית, הראשון מתוך מאמר מלווה תמונות שפורסמו על ידי רוברט Halmi רוברט Halmi ב ביולי 1954 בעיה של טרו נכון מגזין, ומאוחר יותר מפרסום אחד-תיאור אישי של מסע: "מעבר למערות: הסיפור של משפחת קולינס מערת הקריסטל משלחת" ללכת על ידי לורנס ג ו, אז נשיא המשלחת הוכיח באופן חד משמעי כי פסוקים בתנ מערת הקריסטל להאריך את מערת מאמות, לפחות את הגבולות של רכושם של מערת הקריסטל. עם זאת, מידע זה היה מוסתר על ידי החוקרים, מחשש שירות הפארקים הלאומיים יכול לאסור מחקר אם הוא ידע את העובדה הזו.

בשנת 1955, התברר בסקר כי מערת הקריסטל קשור לא ידוע המערה, הקישור הראשון על הצור רכס המערכת.

חלק מהמשתתפים C-3 המשלחת רצתה להמשיך את לימודיהם לאחר C-3 המשלחת סיים את תפקידו, ומאורגן כמו "צור רכס סיור" צור רכס סיור תחת הדרכתו של אוסטין, ג ים דאייר וג ים דייר, גון סי Berberger ג ון ג יי Lehrberger ואי. רוברט פול א. רוברט פול. הארגון הזה התאגדה בשנת 1957 כמו המערה קרן מחקר. הארגון ביקש לתת לגיטימציה לפעילותו של המערה חוקרים באמצעות תמיכה המקורי אקדמית ומחקר מדעי. בולטים מדענים שחקרו את מערת מאמות במהלך תקופה זו כללה פטי הולך, ווטסון ראה את הפרק של פרהיסטוריה.

במרץ 1961, גביש מערות נמכר הפארק הלאומי שירות דולרים 285.000. באותה תקופה, רכוש גדול אוניקס המערה, אחרים רק רכוש פרטי בפארק, היה גם לרכוש עבור 3 365.000. המערה קרן מחקר הורשה להמשיך את המחקר באמצעות מזכר ההבנות עם שירות הפארקים הלאומיים.

סקר מקושר עצום המערה מערת מלח ב-1960, וב-1961 את התגלה קשר בין כביר-מלח המערה, את מערת הקריסטל-לא ידוע המערה, יוצר יחיד מערכת מערות מתחת פלינט הרכס. בשנת 1972, צור רכס מערכת נסקרה עד לאורך של 140 ק מ, אשר באותו הזמן נתן את הכותרת של המערה הגדולה ביותר בעולם.

                                     

4.8. היסטוריה. הקשר בין האמהות ואת פלינט. (The relationship between motherhood and Flint)

במהלך שנות ה-60, המיפוי, צוותי מחקר של המערה קרן מחקר מצא קטעים הצור רכס מערת מערכת שחדרו מתחת huashins העמק, הגיעו עד למרחק של 250 מטר ידוע קטעים מערת מאמות. בשנת 1972, ג ון וילקוקס, המנהל מנצח של קרן, הוביל תוכנית שאפתנית סוף לחבר את מערכת מערות, שליחת מספר משלחות מ הצור רכס המערכת, כמו גם בדיקות מתוך מערת מאמות.

לסיור ביולי 1972, עמוק בצור רכס מערכת, פטרישיה Crother זחל פטרישיה קרוטר מי שקל 52 ק ג דרך קניון צר ליד מקום צר, אשר בעבר מנעה את המעבר של גדול חוקרי המערות גילו. סיור עשה מאוחר יותר מעבר מלחיץ נקודה ב-30 באוגוסט 1972 שנערך על ידי וילקוקס, Crother, ריצ רד Zoff וטום Bruker גילה על הקיר של חרוט הנהר חוצה את השם "פיט ה"פיט H עם חץ המצביע בכיוון של ממותה למערה. ההשערה היא כי השם הוא Harut וורנר פ פיט הנסון, שהיה פעיל במערה חקר בשנות ה-30. הנסון נהרג בקרב על האיים האלאוטיים במהלך מלחמת העולם השנייה. החוקרים קראו את פסקה "ה" הנהר האבוד של הנסון".

לבסוף ב-9 בספטמבר 1972, שש שנים-הצוות שכלל וילקוקס, Crother, Zoff, גארי אלר, סטיבן וולס ו-קליבלנד, פיניקס, המשיך במורד הזרם שירות הפארקים אדם של הנסון איבד את הנהר כדי לגלות את הקשר של עם אקו הנהר את מפל הול של ממותה למערה. הגילוי של חיבור זה של המערה מערכות של פלינט ממט הרכס היה כינוי לטפס על "האוורסט של speleology". משולב מערכת הכיל 232.4 קילומטר של עובר למד, והיא כוללת 14 כניסות.

                                     

4.9. היסטוריה. תגליות. (Discoveries)

יותר קשרים בין מערת מאמות קטן מערות או מערכת מערות מאוחר יותר התגלה פרוקטור/מוריסון המערה תחת הרכס הסמוך יפו הרכס ב-1979. את פרוקטור המערה התגלתה על ידי ג ונתן דויל, עריק מכל צבא האיחוד במהלך מלחמת האזרחים האמריקאית, ולאחר מכן בבעלות מערת מאמות חברת רכבת, לפני נחקר על ידי המערה קרן מחקר. מוריסון המערה התגלתה על ידי ג ורג מוריסון ג ורג בשנות העשרים. חיבור זה דחף את הגבול של מערת מאמות ללמוד מדרום-מזרח.

באותו הזמן, עצמאית קבוצה המכונה קרסט הקואליציה של קנטקי המרכזית קנטאקי הקארסט הקואליציה מחוץ לפארק בחנו את Roppel המערה המזרחי של הפארק סקר זה כמה עשרות קילומטרים. את Roppel המערה התגלתה בשנת 1976 היה בקצרה על רשימת הארוך ביותר מערות בארצות הברית לפני שזה התגלה חיבור זה פרוקטור/מוריסון סעיף של מערת מאמות מערכת ב-10 בספטמבר 1983. הקשר התגלה על ידי שתי קבוצות מעורבות של הקארסט לקואליציה, המחקר לקרן. כל הקבוצה נכנסה כניסה נפרדת, נפגשו באמצע לפני המשך באותו כיוון. כדי לצאת ביציאה של קבוצה שנייה. האורך הכולל שנסקרו היה קרוב ל-480 ק מ.

ב-19 במרץ, 2005, חיבור Roppel המערה סעיף של המערכת התגלה מתוך מערה קטנה מתחת yudora יודורה הרכס והוסיף על 5 ק "מ לאורך אורכו הכולל של מערת מאמות מערכת. לאחרונה גילו את הכניסה למערה, ידוע כיום כ הובר הכניסה, התגלה בספטמבר 2003 על ידי אלן תותח אלן קאנון וג יימס ג ולס ג יימס ג. וולס. צבר תגליות מאז דחף את האורך הכולל של המערכת יותר מ 640 ק מ.

זה בטוח הרבה יותר ק מ של מעברים של מערות מחכים תגליות באזור. גילוי חדש טבעי כניסות הוא אירוע נדיר: הדרך העיקרית לזיהוי קטעים כרוכה במחקר של תופעות הקטעים שזוהו במהלך שגרתי שיטתי חקירה של המערה קטעים שאליו הם נכנסו מן הידוע כניסות.

                                     

4.10. היסטוריה. הקשורים מערות צמודות. (Related adjacent caves)

לפחות שני המערה מערכות ממוקמים מרחקים קצרים מתוך מערת מאמות: את פישר רכס מערת מערה מערכת המערות ואת מרטין רכס מערת מערכת מערות. המערה מערכת של פישר רכס התגלה בינואר 1981 על ידי קבוצה של המערה חוקרים מאוניברסיטת מישיגן הקשורים דטרויט סניף של לאומי Speleological החברה. נכון לתחילת העשור השני של המאה ה-21 MoPo 201 ק מ של המערה מערכת של פישר הרכס. ב-1976, ריק שוורץ גילה את המערה מדרום לגבול של מערת מאמות פארק לאומי. המערה נקראת על שם מרטין רכס מערת מערכת ב-1996, לאחר מחקרים חדשים מחוברים שלושה בקרבת מקום במערות, vigapisl whigpistle המערה, הכניסה המקורית של שוורץ, מרטין רכס המערה, הקופה המערה. עד 2018, את מערכת המערות של מרטין הרכס היה פיתו 55 ק מ, החקירה נמשכת.

                                     

5.1. הביקור בפארק. ניהול ואדמינסטרציה. (Management and administration)

מערת מאמות פארק לאומי מופעל על ידי כ-100 עובדים של ארה" ב הפארק הלאומי השירות, כולל כ-20 מועסקים שדואגים של וניהול של הפארק. בנוסף, מאז הפארק שוכן המפגש של שלושה מחוזות שונים, ניהול של אזור המעבר בין המחוזות ופיתוח המחוזי הוענק עקרה הנהר פיתוח מחוז. זהו גם המחוז אחראי על קביעת המדיניות כלפי ביוספרית ריזרב. בהתחשב פונקציות שהוקצה לפארק, ב-1983, כלומר שימור של המערכת האקולוגית ופיתוח של חינוך מדעי, מטרות, האתר מחולק טבעי ואזורי היסטורי אזורים בהם מערות מסווגים לפי שש קטגוריות.

אזור המעבר הוקמה כדי להבטיח את ההגנה על ביוספרית ריזרב. הוא ממוקם מדרום וממזרח המרכזית אתר שבו מי גשמים מחלחלים לתוך מערכת המערות. המטרה של זה אזור מעבר היא להפחית את הזיהום מי תהום. הגיאולוגיה האופיינית של מערת מאמות פועל נגד המטרה הזו. בשל מהירה חלחול של מי גשמים דרך סדקים סלעי משקע, קיים האיום של חדירת מזהמים לתוך גידול מימיים של המערות: אדם פסולת, כימיקלים, פחמימנים מ קידוח בורות. המקומיות והרשויות המקומיות הוקמה מערכת ביוב ברחבי האזור סביב פארק סיטי עם המטרה של מניעת זיהום של נתיבי מים. מים משמש גם חקלאות ותיירות, אשר מהווה סיכון פוטנציאלי של זיהום מי התהום באזור הקארסט המערכת. בנוסף, בפארק יש להתקין מיקרו אקלים מערכות בקרה על מנת למנוע סיכון מינים שחיים במערות.

פארק שומרים גם להתמקד בהגנה על הצמחייה מפני מחלות ומזיקים. את חמאת אגוז עץ Juglans cinerea הוא מאוים על ידי מחלה מן פטרייה דומה הולנדית אלם "המחלה ההולנדית" זה בוטל האמריקאי עצי ערמונים Castanea דנטטה ואת האמריקאית עץ האולמוס עץ האולמוס אמריקנה. בנוסף, מינים פולשים, כגון Japonica יערה מינים, alliaria גומי alliaria petiolata, קוזו Pueraria מונטנה, צפצפה אנקפסולציה Populus alba או Ailanthus אילנה מינים לאיים על המגוון הביולוגי של הפארק הלאומי האקולוגית.

חשש נוסף הוא פגיעה של איכות האוויר, כי האוזון תעריפים גבוהים מדי עבור צמחייה. החיישנים הותקנו כדי לנטר את ריכוזי אוזון, גפרית דו-חמצנית, פחמן חד-חמצני, חנקן דו-חמצני ונגזרותיהם באוויר.

                                     

5.2. הביקור בפארק. גישה ולינה

הפארק הוא ביקר בממוצע על ידי יותר מחצי מיליון תיירים בכל שנה. לפארק ניתן להגיע על ידי הכביש המהיר, כביש 65. על מנת להגיע לצפון, אתה צריך לקחת ביציאה 53 בכביש ולנהוג על KY-70. כביש זה יהפוך את נופי הדרך של מערת מאמות מערת מאמות השדרה המוביל אל מרכז המבקרים בפארק מטה. כדי להגיע לדרום זה הכרחי כדי לצאת ביציאה 48 דרך KY-255 כבישים בסופו של דבר על דרך נופית של ממותה למערה. בתוך הפארק יש רשת נופי של כבישים ודרכים, כאשר הנהר הירוק חייב להיות חצה באמצעות מעבורת.

יש הרבה אפשרויות לינה בפארק סביב זה מתחיל עם הוסטל הסמוך לאכסניה ב ממותה למערה, דרך אתרי קמפינג פזורים ברחבי הפארק, וכלה במלונות, אכסניות בקרבת מקום. יש מסעדות בהוסטל ועיירות בסביבה, כמו גם יש אתרי פיקניק בפארק עצמו.

                                     

5.3. הביקור בפארק. אתרים וסיורים. (Sites and tours)

שירות הפארקים הלאומיים של ארצות הברית מציע למבקרים מספר סוגים של המערה סיורים. הפופולרי ביותר סיורים לקחת מאחד עד שש שעות, כולל מבקרים ידועים אטרקציות של מערת מאמות כגון "הגדול" שדרות ברודווי, "קפוא הניאגרה" קפוא הניאגרה ו"איש שמן אומללות" שמן מאן. שני סיורים מוצעים כחלופה סיורים במערות איפה יש תאורה. כל תייר נושא איתו פרפין המנורה. "הרפתקני" סיורים מוצעים לאלו המעוניינים הרפתקאות, אשר עוברים דרך אזורים שבהם אין שירותי דרך בוצית או מאובק אזורים.

סיורים מודרכים בפארק יוצאי דופן באיכות שלהם, באמצעות איורים הנלווים אובייקטים חשופים במקומות מסוימים. את מצגות שנערכו על ידי פארק שומרים, כל אחד מתמקד אזורים מיוחדים, אז זה בכל טיול המבקר מקבל מידע נוסף על צדדים שונים של תצורות החיים במערה יותר מאשר התקופה הפרהיסטורית. כמה מדריכים להעשיר את המצגות שלהם באמצעות "תיאטרון" על מנת לשעשע את המבקרים דרך הומור. המסורת של חקר מערות החלה זמן קצר לאחר המלחמה של 1812, עם מדריכים כגון סטיבן בישופ. זה סוג של הומור הוא חלק בלתי נפרד מן המסורת של מדריכי ומשתלב את תוכנית הסיור.

 • קפואים, מפלי הניאגרה קפואים-a speleof טרוורטין מאופיין על ידי אבנים דמוי גלים של מפל מים. טרוורטין תצורות הופיע במערה תודה על נוכחות של סדקים והעתקים בתקרה, אשר אפשרה את המים, לחלחל ולהגיע אל האולם. המסדרון יש הנטיפים והזקיפים שנוצרו על ידי החדירה של מינרלים מים עשירים. נטיפים הם תוצאה של הצטברות סידן קרבונט כאשר טיפות מים מן תקרת המערה, בעוד נטיפים עליית איפה את טיפות ליפול נטיפים, ואת המינרלים שוקעים מן המים. במהלך הזמן הזה שתי כוסות andwater להתאחד וליצור וילונות על הקירות. רוב speltwater ב Mammoth מערה היא מרוכזים באולם זה, כי זה האזור היחיד בפארק זה אינו מוגן על ידי חול, פצלי צורות aquiclod.
 • אודובון שדרות אודובון שדרות רב-המערה אשר ייחודי הקירות נראים כמו ערימה של קרשים. המערה הזאת היא מאפיין של מערות שנחפרו על-ידי זרימת מים תת קרקעית. אלה שכבות הגיר, נוצר באזור מיסיסיפי, טופס ניגוד הקרקע מכוסה שברי סלע בצורה מרשימה אשכול. זה אפשרי בעיקר כדי לזהות את תופעות גיאולוגיות מאפיין של phenyroyal מישור: את Girkin תצורה, סנט ז נבייב גיר סנט לואיס גיר.
 • את כדור השלג חדר האוכל הממוקם מתחת לאדמה, ששמו נובע גבישי גושים של לבן-אפור גבס בצורה של כדורי שלג מכסה חלק מהתקרה של המקיף הזה הול. תצורות אלה היו כנראה נוצר גבס מינרלים לכוד בתוך המבנה הנקבובי של סלע גיר. חלחול של מים עשירים בסידן, סולפטים הוביל את הצטברות מינרלים סביב הבסיס גבישים כדי ליצור גושים לבנים.
 • אקו הנהר סיור אקו הנהר סיור – היה אחד הכי מפורסם סיורים מאז זה כלל שייט לאורך זרם תת קרקעי. סיור זה בוטל החל מתחילת שנות ה-90 על האקולוגי סיבות לוגיסטיות.
                                     

6. לקריאה נוספת. (For further reading)

ברוקר סדרת. (Broker series)

רוג ר ברוקר רוג ר וו ברוקר כתב ארבעה ספרי עיון וכך כתב רומן היסטורי על קונדיטוריה מחקר של מערת מאמות מערכת. את הספרים הרשומים למטה לא לפי התאריך שלהם הדפסה, אבל לפי הסדר שבו האירועים המרכזיים יתקיים ספרים.

                                     

7. קישורים חיצוניים. (External links)

 • האתר הרשמי של מערת מאמות פארק לאומי ב-אנגלית.
 • מערת מאמות פארק לאומי, אנגלית האנציקלופדיה בריטניקה באתר.
 • לא נודעת העולם התת-קרקעי מאתר ה-BBC.
 • מערת מאמות על ידי אונסק ו אתר מורשת לאומי.
 • מערת מאמות פארק לאומי, הרשת החברתית טוויטר.
 • מערת מאמות פארק לאומי, הרשת החברתית Facebook.
                                     
 • הפארק הלאומי מערות קרלסבד אנגלית Carlsbad Caverns National Park הוא פארק לאומי השוכן בהרי גוואדלופה Guadalupe שבדרום - מזרח מדינת ניו מקסיקו בארצות הברית
 • הפארק הלאומי הרי הגעש של הוואי באנגלית Hawaii Volcanoes National Park הוא פארק לאומי אמריקני ושמורת טבע המשתרע על פני שטח של 1, 309 קילומטרים רבועים באי
 • מציעה. מדיה וקבצים בנושא הפארק הלאומי גליישר ביי בוויקישיתוף אתר האינטרנט הרשמי של הפארק הלאומי גליישר ביי באנגלית הפארק הלאומי גליישר ביי, באתר אנציקלופדיה
 • הפארק ההיסטורי הלאומי של תרבות צ אקו באנגלית: Chaco Culture National Historical Park הוא פארק לאומי הנמצא בין אלבקרקי לפרמינגטון שבמדינת ניו מקסיקו
 • הפארק הלאומי אוורגליידס באנגלית: Everglades National Park הוא פארק לאומי של ארצות הברית בפלורידה, שבדרום - מזרח ארצות הברית. הפארק הלאומי הוא הסביבה הטבעית
 • הפארק הלאומי גליישר באנגלית: Glacier National Park הוא פארק לאומי השוכן במדינת מונטנה שבארצות הברית, וגובל בפרובינציות הקנדיות אלברטה וקולומביה הבריטית
 • בעולם. הפארק גובל ממזרח בפארק והשמורה הלאומיים קלואן של קנדה וקרוב לפארק לאומי אמריקאי נוסף מדרום, הפארק הלאומי גליישר ביי. ההבדל העיקרי בין הפארק לאדמות
 • הפארק הלאומי אולימפיק באנגלית: Olympic National Park הוא פארק לאומי של ארצות הברית השוכן בחצי האי אולימפיק שבמדינת וושינגטון שבארצות הברית, בסמוך לעיר
 • הפארק הלאומי ילוסטון באנגלית: Yellowstone National Park הוא פארק לאומי של ארצות הברית השוכן במדינות ויומינג, מונטנה ואיידהו שבצפון מערב ארצות הברית
 • הפארק הלאומי מסה ורדה באנגלית: Mesa Verde National Park הוא פארק לאומי ואתר מורשת עולמית של אונסק ו במחוז מונטזומה בדרום - מערב מדינת קולורדו בארצות הברית
 • הפארק הלאומי הוא פארק גדול אשר נמצא בדרום העיר רמת גן, ישראל. הפארק הלאומי הוא הפארק העירוני השני בגודלו בישראל אחרי פארק הירקון. שטחו כ - 1, 800 דונמים
 • הפארק הלאומי טיידה בספרדית: Parque Nacional del Teide הוא פארק לאומי באי טנריפה שבאיים הקנרים. הפארק כולל את הקלדרה לס קניאדס Las Cañadas שממנה מתנשאת
                                     
 • הפארק הלאומי ברייס קניון באנגלית: Bryce Canyon National Park הוא פארק לאומי בדרום - מערב מדינת יוטה שבארצות הברית. המאפיין העיקרי של הפארק הוא קניון ברייס
 • נמצאים באזור פונג נהא ושלושה באזור קה באנג. הפארק נקרא על שם מערת פונג נהא, הנחשבת למערה היפה ביותר, ובנוסף למערות נכללים בשטחו יער קה באנג ותצורות סלע רבות
 • הפארק הלאומי ציון באנגלית Zion National Park הוא פארק לאומי ושמורת טבע המשתרע על שטח בן 594 קילומטרים רבועים סמוך לעיירה ספרינגדייל Springdale בדרום - מערב
 • הפארק הלאומי הרי הרוקי באנגלית: Rocky Mountain National Park הוא פארק לאומי המשתרע על שטח בן למעלה מ - 1, 000 קילומטרים רבועים בתחומי רכס פרונט Front
 • הפארק הלאומי אינדיאנה דונס באנגלית: Indiana Dunes National Park, כלומר הדיונות של אינדיאנה הוא פארק לאומי השוכן בצפון - מערב מדינת אינדיאנה שבארצות
 • הפארק הלאומי גרמבה צרפתית: Parc national de la Garamba השוכן ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו, נוסד ב - 1938 והוא אחד הוותיקים ביותר מסוגו באפריקה. ב - 1980
 • כדוגמת מערת הצ יף הלבן White Chief cave ו מערת הקרקס Cirque Cave בעמק מינרל קינג בדרום הפארק הלאומי סקוויה. כתוצאה מכך הטמפרטורות במערות משתנים
 • הפארק הלאומי סקוויה אנגלית: Sequoia National Park הוא פארק לאומי השוכן בדרום רכס הסיירה נבדה שבקליפורניה, ארצות הברית. הפארק הוקם ב - 25 בספטמבר 1890
 • הפארק הלאומי גרנד טיטון באנגלית: Grand Teton National Park הוא פארק לאומי של ארצות הברית, המשתרע על שטח של 1, 300 קילומטרים רבועים בצפון - מערב מדינת ויומינג
 • הפארק הלאומי וינד קייב באנגלית: Wind Cave National Park מילולית הפארק הלאומי מערת הרוח הוא פארק לאומי המשתרע על שטח בן 137 קילומטרים רבועים בדרום - מערב
                                     
 • הפארק הלאומי באנף אנגלית: Banff National Park שהוקם בהרי הרוקי ב - 1885, הוא הפארק הלאומי הוותיק ביותר בקנדה. הפארק נמצא במרחק של 110 - 180 קילומטרים
 • ידי שירות הפארקים הלאומיים של ארצות הברית. זהו הפארק הלאומי הצפוני ביותר בארצות הברית כל הפארק שוכן מצפון לחוג הארקטי והפארק הלאומי השני בשטחו 34, 287
 • הברית. הפארק מנוהל על ידי שירות הפארקים הלאומיים של ארצות הברית, והוא הפארק הלאומי היחיד בתחומי מדינת אוהיו. האתר הוגדר לראשונה ב - 1974 כאזור נופש לאומי והוגדר
 • הפארק הלאומי גרנד קניון באנגלית: Grand Canyon National Park הוא פארק לאומי הנמצא בצפון מערב מדינת אריזונה בארצות הברית. הפארק משתרע על חלקו המרכזי של
 • הפארק הלאומי יוסמיטי באנגלית: Yosemite National Park הוא פארק לאומי השוכן בחלק המזרחי - מרכזי של מדינת קליפורניה שבארצות הברית. הפארק משתרע על פני שטח
 • הפארק והשמורה הלאומיים דנאלי באנגלית: Denali National Park and Preserve הוא פארק לאומי ושמורת טבע במרכז מדינת אלסקה, ארצות הברית סביב הר דנאלי, ההר הגבוה
 • הפארק הלאומי סמואה האמריקנית באנגלית: National Park of American Samoa הוא פארק לאומי בטריטוריה של ארצות הברית בסמואה האמריקנית, המשתרע על גבי שלושה איים:
 • איילנד. סאות איילנד נוסף ב - 2001. הפארק הלאומי סיבילוי שוכן לחוף האגם, ושני האחרים הם איים געשיים באגם עצמו. הפארק הלאומי סיבילוי 04 00 00 N 36 20 00 E

Users also searched:

הפארק הלאומי מערת מאמות, קטגוריות לפי לאום. הפארק הלאומי מערת מאמות, הפארק הלאומי מערת מאמות',

Encyclopedic dictionary

Translation
Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →