★ דתיים לאומיים - קטגוריות לפי לאום ..

יחסי הרפובליקה המרכז-אפריקאית–צרפת

בדצמבר 1965 הושקה הפיכה נגד הנשיא דקו המכונה הפיכת סן סילבסטר בסיוע צרפת ומפקד הצבא זאן-בדל בוקאסה הכריז על עצמו כנשיא הרפובליקה. בשנת 1975 השתתף נשיא צרפת ואלרי זיסקר דאסטן בפסגת צרפת–אפריקה שהתקיימה בבנגי. הנשיא דאסטן היה ידוע כמי שביקר במדינה מספר פעמים והשתתף במסעות ציד עם בוקאסה. בדצמבר 1976 הכריז הנשיא בוקאסה על עצמו כקיסר הרפובליקה המרכז אפריקאית והכתרתו הסתכמה בכ-20 מיליון דולר, שהיה שווה לתוצר של המדינה במשך שנה שלמה. ממשלת צרפת שילמה עבור הכתרת הקיסר. עקב דיכוי נרחב, התעללות בזכויות אדם וטענות לקניבליזם ברפובליקה על ידי הקיסר בוקאסה, צרפת סילקה את בוקאסה מהשלטון במהלך מבצע ברקודה ...

                                     

★ דתיים לאומיים

הדתי-לאומי, הוא כולל שם לכל קבוצה בחברה הישראלית, אשר מנהל את חייו בתוך המוסדות השונים של הציונות הדתית. ציונות־דתית היא שם נרדף הדתי־לאומי. מגזר זה מקדם אורח חיים שומר מצוות לצד גדולה יחסית, השתלבות בחברה הישראלית לבין גישה חיובית כלפי הציונות. ישראל בז רגון מכונה לפעמים "סרוגים" או "סרוגים" בגלל סוג הכיפה משוחק על ידי רוב של הקבוצה.

יותר שמרני חלק של הציבור נקרא הלאומי "חרדים "או"תורה". זה תת-מגזר זה מאופיין על-ידי חשיבות גדולה יותר ללימוד תורה, הקפדה על קיום המצוות, סרבנית כלפי התרבות החילונית ולפעמים יותר לאומי ימין ועל השקפת עולמו. בין הדתי-לאומי יש גם ליברלים פלגים, אשר לאמץ את התרבות המערבית ותמיכה מודרניסט הגישה, לא רק בעולם החילוני, אלא גם לשאלות דתיות.

ב-2014, זה היה מעריכים כי אוכלוסיית הליבה של לאומי הדתי הציבור ממוספרים כ-10% מכלל האוכלוסייה היהודית בישראל, במידה רבה, חפפו את אלה אשר הכריזו על עצמם "דתיים" - הקטגוריה ממוקמת בין חרדים ומסורתיים וחילוניים, את הרווחת דתי עוצמת מדד-ב-CBS הסקרים. עוד 12%, במיוחד אלה המסורתיים, גם זיהו את עצמם דתיים-לאומיים אלה, למרות שהם לא במיוחד בקרב הקבוצה.

                                     

1. היסטוריה. (History)

הופעתה של הציונות חידד את ההבדלים בין הדתיים-לאומיים לבין החרדים. עם זאת, התופעה של הדת המודרנית או אורתודוקסיה מודרנית, אשר מאוחר יותר הבשילה כדי הציונות הדתית, ניתן לראות כבר עם תחילת הארה תנועה. בתור אחד הפוליטי הראשון הופעות של הדתי־הלאומי ארגון, התנועה הציונית, אשר היה מאורגן כמו סיעה בתוך התנועה הציונית של הרצל, ואף קודם על ידי שמות אחרים במסגרת של חובבי ציון, ניתן לציין. מאוחר יותר, התנועה שינה את שמו ל "מזרחי התנועה, נוסד בשנת 1902 ע" י הרב יצחק יעקב ריינס.

בראש הידועים ביותר של מנהיגים רוחניים של הדתי־הלאומי היהדות לדורותיה הוא הרב אברהם יצחק הכהן קוק, שהנהגתה השפעה מכרעת על עיצוב השקפת העולם של הדתיים-לאומיים הנוכחי. לאחר הקמת המדינה, לאומי הדתי הציבור הוביל את בנו־תלמידו, הרב צבי יהודה הכהן קוק, הרב אברהם Elkana כהנא שפירא והרב משה צבי Nerya, אחד המייסדים של "בני עקיבא" תנועת נוער, אשר חרוט על דגלה שילוב של תורה עם עבודה והשתלבות המדינה של מערכות. ב-1955, ה "מזרחי" מסיבת התאחדה עם "הפועל מזרחי"על מפלגה חדשה בשם mefdal - לאומית הדתית המפלגה. אותה ממנהיגיה הבולטים לאורך השנים היו ד ר יוסף בורג, Zerah verhaftig, חיים משה שפירא, Zebulun האמר, הרב יצחק לוי, תת-אלוף אפי איתם, Zebulun orlav.

לאחר מלחמת ששת הימים, הדתיים הלאומיים המחנה, שינה כיוון. תחת השפעתו של הרב צבי יהודה קוק, הישיבה של הרב מרכז את גוש amunim תנועה, הם עבדו על הקמת יישובי הגולן לבין יהודה, שומרון וחבל עזה. לאחר המהפכה ב 1977 בחירות ארוכת היסטורי שותפות בין הפד לבין מפא י ומפלגת העבודה הסתיימה. תחת ההשפעה של הצעירים של הפד, ברית חדשה החלה בין הדתיים-לאומיים לבין מחנה הימין הישראלי בישראל. הפד ועל הצדדים כי המשך המסלול שלו נתמך על מימוש הרעיון של יישוב כל ארץ ישראל. תלמידיו של הרב צבי יהודה קוק הפך להיות גורם מוביל בחינוך ומנהיגות של הציוני־הדתי הציבור. הם הצטרפו רבנים ומורים ב את מוסדות החינוך של הציונות הדתית, לקבוע פגישות ואפילו לקח את המקום שלהם בתור עיר רבנים. התהליך מאופיין נרחבת ההקמה של בית הספר, פגישות, ישיבות קטנות, olafas, ההסדר ישיבות, גבוה, ישיבות, קדם-צבאית המכינה התורה גרעינים.

                                     

2. שני אלף שנים. (Two thousand years)

הדתיים הלאומיים במחנה ישראל מחולק הרבה זרמים, דתי ופוליטי. על פי מחקר שנערך באוניברסיטת בר-אילן בשנת 2008, מ-הדתיים-לאומיים, כ-700.000 מיליון אנשים, על 13-18% של יהודים בישראל, כ-10% מהאוכלוסייה, 28% מזהים את עצמם בתור הלאומי התורה־לאומית, האורתודוקסית, 45% כפי לאומי-דתי, ו-27% כפי הלאומית־ליברלית או דתי מודרני. על 80% של לאומי הדתות מגדירים עצמם מבחינה פוליטית כמו הימין אנשים, בעוד כ-15-20% מזהים את עצמם כחלק ממרכז והשמאל אנשים.

                                     

2.1. שני אלף שנים. ייצוג פוליטי. (Political representation)

הראשי לאומית הדתית המפלגה היה הפד, אשר היה בשיא כוחו על 12 מנדטים מאז היווסדה בשנת 1955 בשנת 1981. ב-1981, כתוצאה המייסדים של תמי מסיבה, הייצוג שלו נפל ל-6 מנדטים, ומאז בכוחו המשיך לרדת, עקב פיצול של הדתיים-לאומיים, ציבוריים קולות בין המפלגות השונות. מאז 1970, הפד מיצבה את עצמה כחברה ברורים מפלגת ימין, עם גופות של לאומי שיוך דתי, כגון לידה מחדש האיחוד הלאומי, אשר יש אפילו לכיוון יותר הניצים. עם זאת, יש גם משמעותי הלאומי־דתי של מיעוט, אשר מסכים לזה בעמדה פוליטית והבלעדי דגש על התיישבות, כמו גם את חוסר הדתיות הליברליות שמרנות - כך הגוף ממד מפלגה שהוקמה על ידי רבי יהודה Amital, אמיתי הציונות הדתית תנועה ועוד. בדצמבר 2008, הפד שינה את שמו ל בית היהודי המסיבה. ב-2012, השר נפתלי בנט נבחר לראשות הבית היהודי המפלגה. בבחירות הכנסת ה-19, הבית היהודי מסיבות, האיחוד הלאומי התאחדו מחדש-לידה מחדש המשותפת הרשימה שזכתה להישג של 12 מנדטים, אשר משחזר את השיא ההיסטורי Fedal. בציפייה עשרים הראשונה בחירות לכנסת, חברי הכנסת נפתלי בנט, איילת שקד לפצל את החדש מפלגת ימין-משותף לחילונים ולדתיים. בבחירות הבאות, את חדשה נכון ולא האיחוד הלאומי לפעמים ברחו יחד באיחוד של מפלגות הימין, לפעמים בנפרד.

 • ראשי מגדל את הבית היהודי.


                                     

2.2. שני אלף שנים. נושאים שנויים במחלוקת בתוך החברה הדתית לאומית. (Controversial issues within national religious society)

הדתיים-לאומיים, החברה היא גם מחולק מוסריים, פוליטיים, חברתיים, הלכתיים שאלות באופן עקרוני. נושאים כאלה הם המתאימים הגישה מדינת ישראל לבין החברה החילונית, שילוב של לימודי הקודש והחול מחקרים, מידת הדגשת את הנושא של ארץ ישראל, הוראת התנ "ך - פולמוס התנ" ך בגובה העיניים, איך ללמוד, ללמד את התנ ך, מינית או נפרד מעורבת החברה, צניעות של מצב זה נהוג לתלות את הסיבה להיווצרות מחלוקות כאלה בתוך הדואליות הנורמטיבית המאפיינת הדתי־לאומי השקפת עולם, אשר דוגלת הדת מצד אחד ואת כללי ערכים על השני, לא רק, אבל רואה אותם ערכים המשלימים אחד את השני, אבל גם רואה את זה הכרחי כדי ליצור ראוי שילוב ביניהם, כל אחד על פי

מאז הקמת ההתנחלויות בשנות ה-70 של המאה ה-20, מספר מקרים של הדתיים-לאומיים, עימותים עם מדיניות הממשלה גם התרחשה על רקע אידיאולוגי־ויכוחים פוליטיים כמו ההתנתקות ואת פינוי מאחזים, אשר הגיעו קשה ואפילו פיזית מילולית קונפליקטים.

                                     

2.3. שני אלף שנים. הדתיים הלאומיים ואת צה ל. (National religious and IDF)

לאחר מלחמת יום הכיפורים, מוגבר זרם של הדתיים-לאומיים, חברים התחילו להצטרף ליחידות קרביות בצה ל. לצורך עידוד voluntarism וחיזוק הזהות הדתית של פשוטי עבור שירות במשרה מלאה, קדם-צבאי-להפוך קורסי הכנה הוקמו. באותו הזמן, רבים ההסדר ישיבות נפתחו, שילוב מקוצר שירות קרבי עם קוצים ללמוד. עקב צעדים אלה, אחוז הדתיים-לאומיים, חיילים המשרתים בצה ל יחידות לחימה מוגברת. השירות הצבאי הפך המכוננת אלמנט רוחני וחברתי תמונה של ציוני-דתי צעיר.

סרוגים כיפות חלק משמעותי של ג וניור באמצע שדרת הפיקוד של צה" ל ליחידות קרביות, ויש לו נוכחות מוגברת של יחידות עילית. הנתונים שפורסמו בתחילת המאה ה-21 עולה כי מספר של כיפות בוגרי קצין של קורס הוא בין 20-31 אחוזים. הציונות הדתית, נחשב לו ברוך הבא תופעה מנהיגות ותרומה למדינה ולחברה.

קצת חילונים, אנשים שהביעו פחד של מגמה זו, בטענה כי השליטה הלאומי הדתות על עמדות מפתח בצבא, יכולה להוביל בעתיד את המדינה במקרה של התנגשות אידיאולוגית בין רבותינו ההלכה ושל פקודות הצבא, בפרט על רקע ההוראה של בולט מפד רבנים דתיים חיילים צריכים לסרב פקודה לפנות יהודים מבתיהם תוכנית ההתנתקות, במקרים של פינוי של מאחזים. הצבאית־פוליטית הסוציולוג ד ר yegil לוי אפילו בא לידי ביטוי ב "מחנה" העיר הזאת "זה מסוכן כביש, כי המשימה מקבל את התואר של קידוש השם, המאפיינת את ארגוני הטרור".

                                     

3. דמוגרפיה. (Demography)

בשנים הראשונות של המדינה, רוב הלאומי הדתות חיו מעורבת שכונות חילוניות אלה. עם זאת, המיועד שכונות היו גם הקימה עבור המגזר, כולל: כפר אברהם בפתח תקווה, המזרחי דיור בבני ברק וקריית שמואל בחיפה. בנוסף, חלקים של הציונות הדתית גר במושבים השייכים הפועל מזרחי מושב האיגוד ואת דתי קיבוץ קבוצות, בעיקר באזור בית שאן עמק, אשקלון וירושלים.

בסוף שנות ה-70 של המאה ה-20, המגמה של בניית שכונות ייחודיות עבור ציונים דתיים היה להתגבר בעיקר על ידי משה ב. בנוסף, רבים עברו התנחלויות חדשות בישיבה. לפיכך, אזורים שלמים הפך מעוזים של הציונות הדתית, תופעה שגרמה דלדול של הדתיים-לאומיים, האוכלוסייה בחלקים נרחבים של גוש דן וחיפה. ב-2005, ישראל ביצעה את ההתנתקות שבו כל היישובים של המועצה האזורית חוף עזה פונו ובמיוחד הקהילה ההתנחלויות בגוש קטיף, ועוד מספר רב של יישובים בצפון השומרון. השיקום של המפונים היה מורכב ולא לקח הרבה זמן, גורם רציני לשבור בציונות הדתית.

בסוף שנות ה-90 של המאה ה-20, בנייה מסיבית של הדתיים-לאומיים, מתחמי מגורים החל בגבעת שמואל, רעננה, הרצליה, יחד עם המשך הבנייה בפתח תקווה ובירושלים. באותו זמן, מגמה מסוימת של הדתיים-לאומיים, המעבר לערים, שבו הרוב החילוני ופיתוח ערים החלה.                                     

4. הדתיים-לאומיים, גופים. (Religious-national, bodies)

ארגונים רבים לקדם את הערכים של הדתי־הלאומי ביהדות כדי גווניו. ראשי דתי־לאומי היא תנועת נוער בני עקיבא, נתמך ע י הפד. חוץ ממנה יש גם את תנועות עזרא, אריאל ואת הדתיים הצופים. יש גם כמה הדתיים-לאומיים, גופים תשובה: ישיבה של מאיר מכון ואת אורה המכון, ובישיבה של האש הקדושה, את אמאayei חהshua תנועה פועלת בעיקר את הפצת המידע ואת ראשו של יהודי הפעלה על ידי מרכזים ברחבי הארץ.

את מוסדות החינוך לאפיין את הדתיים הלאומיים ציבורית בית הספר ישיבה קטנה לאומית ישיבה, olfna, ליל הסדר-ישיבה גבוהה ציונית ישיבה, מכינה קדם-צבאית ישיבה לבין maderashah תורה לנשים את התורה גרעין.

                                     

5. ראה גם. (See also)

 • רשימת מפתח דתי-לאומי אישיות.
 • שלובים ההלכה. (Interlocking halacha)
 • הציונות הדתית. (Religious Zionism)
 • הפמיניזם היהודי הדתי. (Religious Jewish feminism)
 • רשימה של הדתיים-לאומיים, הרבנים בישראל.
 • רשימה דתית־לאומית רבנים. (Religious־national rabbis list)
                                     

6. קישורים חיצוניים

 • עוז אלמוג, תמר אלמוג ודוד פז, גבולות וממדים של הדתיים-לאומיים, במגזר בארכיון האינטרנט של האתר "אנשים ישראל".
 • יצחק גייגר, נספח: מיפוי של ציוני-דתי בחברה. בתוך: משה רחימי, עורך, מנהיגות מכללת אורות ישראל, 2013. Pp. 71-80 31-40 במסמך.
 • תמר הרמן ואחרים, דתיים? לאומי! הדתיים הלאומיים במחנה ישראל 2014. פורסם על ידי המכון הישראלי לדמוקרטיה, תשע עשרה.
                                     
 • מוגבר של דתיים לאומיים להתגייס ליחידות קרביות בצה ל. בסוף שנות השמונים החלו לקום מכינות קדם - צבאיות תורניות המכשירות מבחינה רוחנית דתיים לאומיים לשירות מלא
 • חרדים לאומיים בראשי תיבות חרד לים או תורניים לעיתים תורניים לאומיים הם קבוצה בציבור הדתי לאומי בישראל אשר הגדרתה סובייקטיבית וישנם ויכוחים על שמה
 • דתיים שלובים נקרא גם: חוק דוסים שלובים הוא ביטוי המשמש בעיקר בפי חלק מהמגזר הדתי - לאומי בישראל לתיאור התאוריה הפופולרית לפיה בין כל שני אנשים דתיים זרים
 • אמונה - תנועת האשה הדתית לאומית היא תנועת נשים מיסודן של הפועל המזרחי והמזרחי. התנועה מפעילה מעונות יום, בתי ילדים, בתי ספר, אולפנות, מדרשה ללימודי האישה
 • להגדרה עצמית של מידת דתיות בקרב יהודי ישראל ניצבת בין חרדים לבין מסורתיים וחילונים דתיים לאומיים קבוצה בחברה הישראלית, המזוהה עם מוסדות הציונות הדתית
 • המפלגה הדתית - לאומית בראשי תיבות: מפד ל הייתה מפלגה ישראלית ציונית דתית המפד ל ייצגה את הציונות הדתית והציבור הדתי - לאומי היא חרתה על דגלה את הציונות
 • הציונות הדתית שם מלא: הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ היא רשימה וסיעה דתית - לאומית ימנית שהתמודדה בבחירות לכנסת העשרים וארבע ונבחרה לכנסת. הרשימה
 • הקודם: ציונות דתית לאומית מתחדשת היא מפלגה ציונית - דתית - לאומית שהוקמה על ידי פורשי המפד ל בכנסת ה - 16. המפלגה היוותה בעבר חלק מהאיחוד הלאומי ובכנסת ה - 17
 • חינוך ממלכתי - דתי חמ ד ניתן בישראל על פי חוק חינוך ממלכתי משנת 1953 בבתי ספר המוגדרים בתור ממלכתיים דתיים ממ ד לעומת החינוך ה כללי החילוני. הוא
 • אלה, וקיימים בציבור זה תתי קבוצות והשקפות שונות כגון חרדים לאומיים ממלכתיות ציונות דתית ועוד. רוב אלו שתומכים בגישה זו תומכים בדמוקרטיה, אם כי יש בקרבם
 • שלומית ואחרות. ישנם מספר רבנים דתיים לאומיים כדוגמת הרב זלמן מלמד ובנו הרב אליעזר מלמד אשר ממליצים לבנות לוותר על השירות הלאומי על מנת להקדים ללמוד מקצוע
 • האיחוד הלאומי תקומה היא מפלגה דתית - לאומית ימנית של הציונות הדתית אשר הוקמה במרץ 1999 על ידי פורשי המפד ל בשם מפלגת תקומה יו ר המפלגה כיום הוא בצלאל


                                     
 • כחרדים או דתיים כך שבין 6 ל - 9 הגדירו את עצמם כמסורתיים - דתיים מסורתיים לא כל כך דתיים או חילונים. לעומת זאת, בקרב אלו שהגדירו את בית הוריהם כדתי שיעור
 • ובמיזמים לאומיים לפיתוחו. הסיעה מאמינה שהרפורמות המבניות שהציעה יגרמו לשיפור המצב הכלכלי בישראל ולצמיחה במשק. בנוסף לרפורמות בנוגע למיזמים לאומיים והסדרת
 • חברותא - הומואים דתיים הוא ארגון יהודי דתי של הומואים בני החברה הדתית דתיים ודתיים לשעבר בישראל, הפועלת בפומבי לקידום סובלנות וקבלה בחברה דתית בנושא נטייה
 • ולסביות דתיים הפורומים איפשרו לראשונה להומואים דתיים וללסביות דתיות ליצור קשר עם אנשים כמותם מבלי לפגוע במעטה האנונימיות. מספר רב של להט ב דתיים נוכחו
 • הו ד - הומוסקסואלים דתיים הוא עמותה של הומוסקסואלים דתיים בישראל שהקים רון יוסף ב - 1 בפברואר 2008. לטענת אנשי הארגון, הארגון פועל לפי תורת ישראל ומחויב
 • עזרה, סיוע וליווי לנשים שהוטרדו מינית במוסדות דתיים וגיבוש והחדרת קוד אתי למניעת הטרדות מיניות במוסדות דתיים בעקבות תלונות על הטרדות מיניות בידי רבנים
 • בישראל ממעמד של איסורים לאומיים או חברתיים סבירים בתקופת המנדט ושנות החמישים והשישים למעמד של איסורים דתיים המהוים כפייה דתית בשנות השמונים והתשעים.
 • כ מו ך - הומואים דתיים אורתודוקסים היא עמותה של הומוסקסואלים דתיים בישראל הפועלת על פי ההלכה האורתודוקסית. עמית, מייסד כמוך היה ממייסדי ארגון חברותא
 • ציונות דתית ריאלית צד ר היא תנועה דתית ופוליטית המורכבת מציונים דתיים צעירים מהשמאל הציוני בישראל, אשר הוקמה במאי 2003. כיום התנועה אינה פעילה. בשנים


                                     
 • יהיה היישוב למרכז, שהעם היהודי בכללותו יתפאר בו ויתעניין בו על יסודות דתיים לאומיים אבל כדי שיהיה לישוב הזה הסיכוי הטוב ביותר להתפתחות חופשית ויתן לעם
 • שונים. שורשי התנועה ב ברית חלוצים דתיים שנוסדה על ידי צעירי מזרחי של תורה ועבודה הפועל המזרחי. חברי הקבוצה היו חלוצים דתיים שעלו לארץ ישראל מארצות אירופה
 • במועצות הדתיות למרות זאת, בג ץ קבע בדצמבר 1998 כי מאחר שהמועצה הדתית היא גוף מינהלי אשר בסמכותו מתן שירותים דתיים בלבד, ולא הכרעות הלכתיות דתיות אין לפסול
 • הרשימה היא לשמש בית לציונות הדתית ולימין הישראלי הן הדתי הן המסורתי ואפילו החילוני ולהחליף את הממשלה בממשלת ימין - דתיים שתפעל למען צביונה היהודי של
 • לעקרונות מדינת ישראל, להכשרת הנוער לייעוד ציוני - דתי ולשרות העם. לחתור לאחדות לאומית וגשר בין דתיים ושאינם דתיים פרופסור אברהם הרשקו - חתן פרס נובל לכימיה
 • הרפובליקני בארץ זו על פי המזכר, על אנשי החינוך להבחין בין סמלים דתיים מוצנעים לבין סמלים דתיים בולטים ובהם הרעלה המוסלמית אשר נאסרו על התלמידים בבתי הספר
 • פעילותם של מעל 16 אלף מתנדבי השירות הלאומי - אזרחי 2014 בשירות הלאומי - אזרחי מתנדבים יהודים ובני מיעוטים דתיים חילונים וחרדים בנות ובנים נוער בסיכון
 • מדינת ישראל. הבית היהודי מייצג ציבור רחב של דתיים לאומיים ולכן תפעל לחיזוק מוסדות החינוך של הציונות הדתית הגדלת התקציבים שלהם, סבסודם והקטנת תשלומי ההורים
 • בימת התיאטרון הלאומי של טאלין, בירת אסטוניה, וב - 2005 בתיאטרון היהודי קשת בסופיה, בירת בולגריה. ב - 1994 עלה המחזה שכתבה מחסן השטוזים של דתיה בבימויו של


Users also searched:

דתיים לאומיים, קטגוריות לפי לאום. דתיים לאומיים,

Encyclopedic dictionary

Translation
Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →